Klára a Lea: Expanze do Českých Budějovic a nabídka vzdělávacích programů

INO roste a další zastávkou jsou České Budějovice! Klára a Lea si vzaly na starost rozjet ucelený program INO Student Experience právě v ČB a podařilo se!

INO roste a další zastávkou jsou České Budějovice! 🤩 Klára a Lea si vzaly na starost rozjet ucelený program INO Student Experience právě v ČB a podařilo se! INO nabízí studentům komplexní vzdělání, které připraví jednotlivce na střet s praxí. INO zprostředkovává praktické workshopy a školení, díky kterým studenti zahodí trému z prezentování, naučí se efektivně pracovat s časem anebo třeba pochopí principy ekonomiky.

Přečtěte si rozhovor o tom, co se vlastně Českých Budějovicích buduje:

Holky, INO HUB na podzim 2020 oslaví už druhé narozeniny a od té doby se změnilo a inovovalo mnoho věcí. Co se za tu dobu posunulo a inovovalo u vás?

Klára: Určitě rozšíření našeho podnikání z Prahy do dalších měst, především do Českých Budějovic. V Českých Budějovicích se teď pohybuji rok a postupně se staly mým druhým domovem. Je to krásné město plné ambiciózních mladých lidí, takže jsem opravdu ráda, že mohu vybudovat nový INO tým právě tady. Zároveň na to nejsem sama. Spolu s Leou, která je původem z jižních Čech a stejně jako já v minulosti, studuje v Praze Vysokou školu, máme na jihu velké plány 🙂

 

Pracujete i online? Jaké výhody vám to dává?

Lea: Přestože osobní kontakt je někdy nenahraditelný, práce online má obrovskou výhodu, že můžeme pracovat prakticky odkudkoliv, z domova, kavárny nebo třeba i od moře. Během Covidového období jsme doladili všechny online detaily a dokážeme i v nepříznivých podmínkách fungovat téměř bez omezení. Díky online fungování můžeme být v kontaktu jak s týmem, tak s klienty kdykoliv je to potřeba.

 

„Do Českých Budějovic přeneseme koncept INO postupně se všemi jeho součástmi, včetně INO Business Hubu.“

Řekněte nám víc o tom, co vlastně v Českých Budějovicích plánujete vybudovat… 🙂

Klára:  Do Českých Budějovic přeneseme koncept INO postupně se všemi jeho součástmi, včetně INO Business Hubu, který bude oficiálně otevřený od 19.6.

Lea: Tento týden nám už běží 2. trainee program ve kterém dáváme možnost vzdělání vysokoškolákům a mladým lidem ve finanční gramotnosti, osobním rozvoji a také dáváme důraz na budování osobní značky. Zároveň začínáme koučovat první klienty v jižních Čechách.

Stanovily jste si konkrétní cíl do konce roku 2020, co chcete v ČB zvládnout?

Klára: Určitě rozjet naplno INO Trainee program a vybrat prvních 10 členů INO Consulting v jižních Čechách, kteří projdou zaučením, aby uměli naší koučovací metodou pomoci co nejvíce dalším lidem.

Právě šestitýdenní program INO Student Experience je v Praze velmi úspěšný a nějaký čas běžel i online. Jak přesně tedy nyní funguje pro studenty v ČB?

Lea: Aktuálně v Českých Budějovicích tento program probíhá naživo. Jeho důležitou součástí je totiž to, že mladé lidi naučí lépe komunikovat. Toho se v online prostředí dosahuje velmi těžko. Naživo nám stačí každý týden 2 hodiny a jsou vidět výrazné posuny hlavně v chuti účastníků na sobě začít pracovat. Začínáme v 18 hodin každý čtvrtek 🙂

Jak vypadá váš pracovní týden teď?

Klára: Můj týden je teď hodně nabitý :). Půl týden trávím v Praze hlavně konzultacemi se stávajícími i novými členy týmu a druhou půlku týdne v Českých Budějovicích, kde spolu s Leou vedu trainee program, pohovory s nováčky a zařizuji nový INO Business Hub.

Pokud se jako student vysoké školy budu chtít přihlásit, kolik mě to bude stát?

Klára: Náklady zatím hradí INO, takže právě teď mají studenti v Českých Budějovicích jedinečnou možnost jej využít zcela zdarma.

Od kdy se můžu na vzdělávací program přihlásit?

Lea: Čím dřív tím líp 🙂  Léto je ideální příležitost, jak se začít vzdělávat, objevit své silné stránky a nastartovat si kariéru.

Jaké konkrétní ohlasy máte od absolventu studentského programu, s čím jim konkrétně pomohl v Praze?

Klára: Mimo komplexní a praktické vzdělání v oblastech, které se na vysokých školách vynechávají nejčastěji zmiňují asi to, že objevili a poznali více svoje silné stránky a díky tomu objevili směr, jak se sebou pracovat. To vede i k vyšší vnitřní  motivaci. A o tom vlastně celý koncept INO Student Experience je.

Jedno z témat, které program nabídne, je budování osobní značky. Proč si myslíte, že je tohle téma důležité?

Lea: Myslíme si, že studenti vysokých škol v Česku jsou velmi šikovní, co jim ale často chybí, je sebevědomí a jak se říká “umět se prodat” 🙂 Proto se v našem trainee zaměřujeme i na osobní rozvoj a zlepšení komunikačních dovedností.

Každá školíte mnoho témat, na co se specializujete?

Klára: Mě vždy baví školení na osobní rozvoj, ať už se jedná o vyjednávací dovednosti nebo typologii osobností. Tato témata se dají i dobře prakticky trénovat. To pak studenti využijí v běžném životě, například i u ústních zkoušek ve škole.

Lea: Pro mě bylo nejzajímavějším tématem z trainee oblast finanční gramotnosti. Konkrétně jak fungují investice, což mi dalo ucelený přehled a také hypoteční úvěry. Já osobně se o nemovitosti celkem dost zajímám, ale i spousta mých kamarádů toto téma aktuálně řeší a absolutně tápou.

Máte i vy něco, v čem se chcete zdokonalit a nebo se plánujete naučit něco nového, co vás posune dál?

Klára: Mám v plánu určitě dále pracovat na svých schopnostech leadershipu, koučovacích metodách a také dost zapracovat na španělštině, která se bude hodit v rámci budoucí expanze našeho podnikání do zahraničí.

Lea: Zhruba před týdnem jsem dokončila státní závěrečné zkoušky a letos mám v plánu zdokonalit angličtinu a začít se učit rusky. Dále se zlepšovat v prezentačních dovednostech, protože předávat mladým lidem své znalosti a zkušenosti v rámci trainee programu je pro mě velmi naplňující.

A co teď?

Neváhejte a přidejte se do naší skupiny na Facebooku, jmenuje se INO Student Experience. 

Translate »